Wadowice - 8 września

O MIEŚCIE

Wadowice to miasto znane, ale nieoczywiste. Skrywa w sobie wiele atrakcji i jest bogate w niezwykłych ludzi, to wyjątkowe miejsce na mapie świata. W Wadowicach 18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła, Papież Polak, św. Jan Paweł II. Jedną z największych atrakcji miasta jest wyjątkowe Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II-Dom. Tu, dzięki multimedialnej ekspozycji rozmieszczonej na ponad 1000 m2 powierzchni, turyści mogą zapoznać się z całą drogą życiową św. Jana Pawła II. Sercem muzeum jest mieszkanie Wojtyłów, w którym Karol przyszedł na świat i przeżył 18 lat. Wewnątrz znajdują się oryginalne eksponaty związane z rodziną Wojtyłów. Na cały Szlak Karola Wojtyły składa się wiele obiektów związanych z jego życiem, każdy jest ważny, ale będąc w Wadowicach koniecznie trzeba zobaczyć Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Marii Panny. Jest to najstarszy kościół w Wadowicach. Miejsce chrztu, pierwszej komunii św. i bierzmowania Papieża Jana Pawła II.

Interesujące jest również Muzeum Miejskie, w którym można oglądać multimedialną wystawę pt. „Wadowice. Miasto, w którym wszystko się zaczęło” opowiadającą o historii samych Wadowic i życiu codziennym w okresie międzywojennym czyli w czasach przypadających na dzieciństwo i młodość Karola Wojtyły.

Na uwagę zasługuje również Park Miejski w Wadowicach, który po rewitalizacji stał się miejscem przyjaznym dla każdego i dla tych, którzy lubią odpocząć w ciszy i spokoju, i dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. W Parku są m.in. korty tenisowe, stoły do gry w ping-ponga, ścianki wspinaczkowe, ścieżka zdrowia czy duże place zabaw dla młodszych i starszych dzieci. A upalne dni w Wadowicach można spędzić na Bulwarach nad Skawą piknikując lub grając w piłkę plażową. To właśnie tu spotkamy się na Małopolska Tour.

MAŁOPOLSKA TOUR

Made In Małopolska

ORGANIZATORZY